طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر: پنجشنبه 03 آذر 1401 , 12:38:28 | کد خبر : 7714 |
 •   

  امید گچساران؛ دانش ساخت و استفاده از پهپاد در سال های اخیر در شهرستان گچساران گسترش روزافزونی یافته است، دستاوردی که شرکت های دانش بینان نقش موثری در آن داشته اند. پهپاد یا همان هواپیمای بدون سرنشین برگرفته از حروف اول کلمات (پرنده هدایت پذیر از دور/درون) است و معادل کلمات لاتین (UAV: Unmanned Aerial […]

  امید گچساران؛

  امید گچساران؛

  دانش ساخت و استفاده از پهپاد در سال های اخیر در شهرستان گچساران گسترش روزافزونی یافته است، دستاوردی که شرکت های دانش بینان نقش موثری در آن داشته اند.

  پهپاد یا همان هواپیمای بدون سرنشین برگرفته از حروف اول کلمات (پرنده هدایت پذیر از دور/درون) است و معادل کلمات لاتین (UAV: Unmanned Aerial Vehicle) است، شرکت دانش بنیان آکادمی پهپاد گچساران با فعالیت در این زمینه ضمن اشتغالزایی برای شماری از جوانان خدمات مورد نیاز در بخش های مختلف را به متقاضیان ارائه می دهد.

  نخستین شرکت فعالیت کننده در زمینه پهپاد کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان گچساران سال ۱۳۹۶ مجوز گرفت و یک سال بعد فعالیت خود را آغاز کرد و حالا متقاضیان زیادی از سراسر کشور دارد.

  آکادمی پهپادهای گچساران با استفاده از تسهیلات شرکت های دانش بنیان در این شهرستان توانسته است موفقیت های چشمگیری در زمینه های آموزش،ساخت و سایر خدمات در حوزه پهپادها کسب کند.

  دانش بنیانی یعنی استفاده از فناوری های برتر و دستیابی به اقتصاد، برای این منظور شرکت های فناور فعال در کشور برای دانش بنیان شدن باید مراحلی را بگذرانند که در درجه نخست بالا بودن سطح فناوری کالا و خدمات و نیز تسلط شرکت فناور به دانش فنی محصول مدنظر است.

  جزییاتی درباره شرکت دانش بنیان آکادمی پهپاد گچساران

  مدیرعامل آکادمی پهپاد گچساران می گوید: با استفاده از مزایای شرکت های دانش بنیان از جمله برخورداری از فضای فعالیت و وام های بانکی این آکادمی در بخش هایی مانند آموزش و خدمات فعالیت می کند.

  افشین مردانی اضافه کرد: پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد و مرکز رشد و فن آوری گچساران حمایت های مالی و معنوی خوبی از این مرکز داشته است.

  وی ابراز داشت:در حال حاضر ۶ نفر به صورت مستقیم و پنج نفر به صورت غیرمستقیم در این آکادمی مشغول به کار هستند.

  مدیرعامل آکادمی پهپاد گچساران اظهار داشت: هم اکنون آموزش استفاده از انواع پهپاد از سوی متخصصان این شرکت برای علاقه مندان انجام می گیرد.

  مردانی عنوان کرد:برای افراد متقاضی پس از فراگیری ۲۶ ساعت آموزش پرواز پهپاد گواهی نامه صادر و مستندات آنان به سازمان هواپیمایی کشور ارائه می شود.

  مردانی تصریح کرد: این شرکت همچنین خدماتی مانند نقشه برداری هوایی، سم پاشی هوایی برای زمین کشاورزی و سایر سفارش ها را انجام می دهد.

  چه حمایت هایی از شرکت های دانش بنیان انجام می شود؟

  کارشناس مسوول مرکز رشد و فن آوری گچساران می گوید: ۲۰ شرکت دانش بنیان در این مرکز فعالیت می کنند.

  جهانگیری اظهار داشت:شرکت های دانش نیان گچساران در زمینه های مختلف چون صنایع دستی،نفت و گاز،کشاورزی و سایر بخش ها فعالیت می کنند.

  کارشناس مرکز رشد و فن آوری گچساران خاطرنشان کرد:۸۰ در صد از شرکت های فعال در مرکز رشد و فن آوری گچساران از مزایایی مانند تسهیلات بانکی ارزان قیمت تا سقف یک میلیارد تومان استفاده کرده اند.

  وی تاکید کرد: وام های ارائه شده به شرکت های دانش بنیان از سوی پارک علم و فن آوری یا صندوق های پیش بینی شده تامین اعتبار می شود.

  جهانگیری ابراز داشت: این وام ها با دوره های بازپرداخت سه تا چهار ساله و با سود چهار تا ۱۲درصد پرداخت می شود.

  وی عنوان کرد: برخی از شرکت های دانش بنیان دارای شرایط پس از تسویه وام نخست دوباره تقاضای تسهیلات بانکی کرده و به دنبال ارزیابی های کارشناسان وام های بانکی برای آنان اختصاص می یابد.

  جهانگیری گفت: مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان فهرستی از کالا و خدمات دانش‌بنیان را تدوین و به همراه معیارهای تفصیلی آن از طریق سایت شرکت‌های دانش‌بنیان در دسترس شرکت‌ها قرار داده است تا شرکت‌ها بتوانند پیش از ارائه درخواست، محصول خود را در این فهرست جایابی کرده و محصول خود را پیش از ارسال تقاضا، ارزیابی کنند.

  ظرفیت های شرکت های دانش بنیان برای توسعه اقتصادی

  شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد سال ۱۳۹۷ صاحب مرکز رشد و فن آوری شده است که این خود برای استفاده بهتر از ایده های خلاق جوانان این دیار است.

  گچساران با وجود منابع غنی نفت و گاز، کارخانه در حال ساخت پتروشیمی،خاک حاصلخیز، داشتن بیشترین میزان مراتع در کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱۲هزار هکتار معادل ۶۰درصد مراتع این استان، وجود بالاترین شمار هنرمندان صنایع دستی در بین شهرستان های نه گانه کهگیلویه و بویراحمد، تنوع تولیدات کشاورزی می تواند بهره بهتری از شرکت های دانش بنیان ببرد.

  این شهرستان با وجود داشتن جوانان مستعد و دانش آموخته رشته های مختلف با به عرصه عمل رساندن ایده های خلاقانه خود می توانند ضمن استفاده از مزایای حمایتی شرکت های دانش بنیان بازار فروش بهتری برای محصولات خود داشته باشند.

  وضعیت شرکت های دانش بنیان در کشور

  شرکت دانش‌بنیان، موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالاها و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان براساس معیارهای موجود در آیین‌نامه به تأیید کارگروه می‌رسد.

  نخستین گام‌ها در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان با تصویب قانون «حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات» در سال ۱۳۸۹ برداشته شد و در این سال‌ها با ارایه تسهیلات و خدمات ویژه به این شرکت‌ها بر تعداد آنها افزوده شده‌ است.

  شتاب در تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان به‌عنوان نقشه راه ۱۵ تا ۲۰ سال آینده کشور در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان یکی از اقداماتی است که با همکاری ویژه دولت مردمی سیزدهم با مجلس شورای اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک سال گذشته صورت گرفته و این ارمغان برای دانش‌بنیان‌ها حاصل شده است به طوری که تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان امسال افزایش سه برابری نسبت به پارسال داشته و به رقم هفت هزار و ۳۱۲ شرکت رسیده است. با

  در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی، دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی، ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی، سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای، خدمات تجاری‌سازی و صنایع فرهنگی، خلاق و علوم انسانی و اجتماعی فعالیت می‌کنند.

  در حوزه‌های سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای نسبت به دیگر حوزه‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتری فعال هستند. همچنین تعداد زیادی از شرکت‌ها در حال حاضر تولیدی نوع ۲ هستند و تهران میزبان بیشترین تعداد این شرکت‌ها است.

  انتهای پیام/فرزانه شریفی

  This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

  برچسب ها:

  امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱, ۰۷:۳۴:۱۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اعزام سه تیم ارزیاب به مناطق روستایی تحت تاثیر زلزله در کهگیلویه وبویراحمد
 • راه‌های جلوگیری از نفوذ هکر‌ها به گوشی
 • قدم های عملی دولت برای کاهش سفرهای درمانی در کهگیلویه و بویراحمد
 • ۱۸ باشگاه ورزشی متخلف در کهگیلویه و بویراحمد اخطار دریافت کردند
 • علائم بیماری های کبدی را بشناسید
 • تشکیل کمیته بهره وری در جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد
 • نجات جان ۵۰۰ نفر گرفتار در کولاک و یخبندان شب گذشته کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر
 • قانون بیمه کارگران ساختمانی اصلاح شد
 • تحرک بیشتر باعث تقویت حافظه می‌شود
 • عزل یک مدیر هلال احمری به خاطر تحقیر امدادگر در آذربایجان شرقی
 • جایی که اراده بچه ها بر سختی ها پیروز شد
 • بیم و امیدهای امکانات امدادرسانی به وقت حادثه در شهر یاسوج
 • جوامع محلی و محیط بانان برای احیای جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد آستین همت بالا زدند
 • خرید و فروش اعتبار کالابرگ امکان پذیر نیست
 • جمعیت هلال احمر شهرستان لنده راه اندازی میشود /رسیدن خدمات نظام به محروم ترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد
 • تغییرات در جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد+جزئیات
 • اظهارات مدیر پیشین پروژه مطالعات باستان‌شناسی چم‌شیر/چرا حکم پایان مطالعات باستان‌شناسی چم‌شیر نابجا است؟
 • استقرار بانوان امداد گر جمعیت هلال احمر شهرستان گچساران در مرکز پاسخگویی وکشیک اداره+تصاویر
 • مشکلات کمبود آب و برق در گچساران و کهگیلویه رفع شد
 • ضرورت بهسازی جاده بین مزارع روستای آبتوت در گچساران