طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ , ۲۲:۵۱:۰۵ | کد خبر : 11150 |
 •   

  سعید محمد، فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای قالیباف و خانواده ایشان رفتار‌هایی خارج از چارچوب‌های آرمانی انقلاب از خود نشان داده‌اند و این برای مردم سؤال بر انگیز است چرا که اگر هر فردی حتی یکی از مشکلات ایشان را داشت صد باره حذف یا برکنار می‌شد، اما چرا ایشان کماکان بدون پاسخگویی به مردم

  امید گچساران؛

  سعید محمد، فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای قالیباف و خانواده ایشان رفتار‌هایی خارج از چارچوب‌های آرمانی انقلاب از خود نشان داده‌اند و این برای مردم سؤال بر انگیز است چرا که اگر هر فردی حتی یکی از مشکلات ایشان را داشت صد باره حذف یا برکنار می‌شد، اما چرا ایشان کماکان بدون پاسخگویی به مردم در حال استمرار و تثبیت و ارتقاء جایگاه مدیریتی خود است؟

  به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سعید محمد، مهم‌ترین مشکل و چالش در کشور را طولانی بودن فرایند تصمیم‌گیری و معیوب بودن ساختار‌ها و فرایند‌ها و مشخص نبودن مسئول هر فرایند و فرد پاسخگو عنوان می‌کند و معتقد است: جناح‌های سیاسی که عموما به صورت دوقطبی کاذب در جامعه مطرح هستند از کار آمدی لازم برای حل مسائل کشور برخوردار نیستند. شایسته سالاری و مردمی سازی اقتصاد از اصولی است که باعث تسریع در توسعه و ساخت کشور می‌شود

  او با انتقاد از عملکرد قالیباف می‌گوید:چرا ایشان هیچ وقت در باره ابهامات موجود در خصوص تخلفات در هلدینگ یاس، موضوع توقف بحث تحقیق و تفحص از شهرداری تهران قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ توسط مجلس دهم، موضوع تک رای خانم الهه راستگو به ایشان جهت تصدی پست شهرداری تهران، موضوع تراول‌های واگذارشده به اشخاص، موضوع فرزندانش و ده‌ها موضوع دیگر هیچ گاه باز خواست نشده و پاسخگو هم نبوده است.

  متن کامل اظهارات سعید محمد در ادامه به این شرح است:

  این روز‌ها اخبار اختلافات شما با قالیباف و تلاش تیم او برای کنار گذاشتن شما از دولت و رد صلاحیت‌تان بسیار شنیده می‌شود؛ ریشه این اختلافات از کجا آغاز شد؟ آیا قالیباف شما را یک رقیب می‌داند؟

  من اصولا با اشخاص مشکلی ندارم، بحث من مبنایی است. اعتقاد من این است که نباید نظام برای عملکرد اشتباه اشخاص هزینه شود. آقای قالیباف و خانواده ایشان رفتار‌هایی خارج از چارچوب‌های آرمانی انقلاب از خود نشان داده‌اند و این برای مردم سؤال بر انگیز است چرا که اگر هر فردی حتی یکی از مشکلات ایشان را داشت صد باره حذف یا برکنار می‌شد، اما چرا ایشان کماکان بدون پاسخگویی به مردم در حال استمرار و تثبیت و ارتقاء جایگاه مدیریتی خود است؟

  چرا ایشان هیچوقت در باره ابهامات موجود در خصوص تخلفات در هلدینگ یاس، موضوع توقف بحث تحقیق و تفحص از شهرداری تهران قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ توسط مجلس دهم، موضوع تک رای خانم الهه راستگو به ایشان جهت تصدی پست شهرداری تهران، موضوع تراول‌های واگذارشده به اشخاص، موضوع فرزندانش و ده‌ها موضوع دیگر هیچگاه باز خواست نشده و پاسخگو هم نبوده است.

  این مصونیت به خاطر چیست؟ اگر مشکلی نیست که چرا به مردم شفاف و صادقانه توضیح نمی‌دهند تا مردم خصوصا نسل جوان اعتمادشان را از دست ندهند. چرا که امروز حفظ انسجام ملی و ایجاد سرمایه اجتماعی برای نظام از اولویت‌ها است.

  علت اصلی جدایی شما از دولت چه بود و در دولت رییسی چه پیشنهاداتی برای کسب سمت به شما شد

  اگر به عملکرد مناطق آزاد در دوره یکساله اینجانب یعنی از مهر ۱۴۰۰ تا مهر ۱۴۰۱ نگاه کنید و با مدت مشابه سال قبل و سال بعد از آن مقایسه کنید متوجه می‌شوید که اتفاقات بسیار خوبی طی این دوره افتاده است. به عنوان مثال اولین سالی که در طول حیات مناطق آزاد تراز تجاری مناطق ازاد (بدون احتساب مناطق ویژه) مثبت شد همین دوره یکساله بوده یا سرمایه‌گذاری‌ها و افتتاح‌های بی‌سابقه‌ای که در این دوره انجام شد یا در موضوع مقابله با فساد نزدیک به ۱۰۳ هزار میلیارد تومان از املاک مناطق آزاد که در سنوات قبل با زد و بند به افراد سودجو واگذار شده بود با همکاری دستگاه قضا با رای قطعی به مناطق ازاد بازگشت. اما عدم درک صحیح در دولت از لزوم احیای مشوقات در مناطق آزاد و عدم حمایت دولت از این حرکت‌ها خصوصا انتقال مناطق ازاد به ذیل وزارت اقتصاد باعث جدایی این جانب از دبیرخانه شد.

  از نظر شما نهاد دولت در ایران، از جمله دو دولت اخیر نیاز به چه اصلاحات ساختاری دارند؟

  معتقدم نیمی از مشکلات دولت‌ها منشأ خارج از دولت دارد و نیمی از مشکلات منشأ داخل دولت. فکر می‌کنم اگر دولت‌ها بتوانند مشکلات داخلی خود را مدیریت کنند خروجی بسیار بهتری را شاهد خواهیم بود و البته موضوعات اثرگذار بر عملکرد دولت با منشأ بیرونی در اولویت بعدی قرار می‌گیرد.

  قطعا انتخاب درست افراد و هماهنگی بین اعضای تیم اقتصادی دولت و پرهیز از حرکت جزیره‌ای و بخشی نگری و دارا بودن فهم مشترک از استراتژی اقتصادی دولت از اولویت‌ها است که در حال حاضر در این موضوع دچار نقص هستیم. امروز مهم‌ترین مشکل و چالش در کشور طولانی بودن فرایند تصمیم‌گیری و معیوب بودن ساختار‌ها و فرایند‌ها و مشخص نبودن مسئول هر فرایند و فرد پاسخگو است.

  برنامه انتخاباتی شما برای مجلس و ریاست جمهوری چیست؟

  از آنجا که خود را سرباز نظام و مردم می‌دانم هر جا نیاز به نقش آفرینی باشد در خدمت مردم خواهم بود. فعلا که بحث ریاست جمهوری موضوعیتی ندارد، اما در بحث مجلس با توجه به دستور مقام معظم رهبری در مورد لزوم مشارکت حداکثری و انتخاب نمایندگان تحول خواه، به دنبال آگاه سازی مردم و کمک به آنان برای انتخاب درست هستم و با تبیین شاخص‌های فرد صالح و کار‌های مهمی که مجلس آینده در پیش رو دارد در تلاشم که مردم این بار به دور از لابی پدر خوانده‌های خود خوانده بتوانند افراد صالح و کار آمد را انتخاب کنند.

  جامعه ایران شما را به عنوان یک چهره نظامی می‌شناسد؛ سعید محمد چرا به یکباره تصمیم به ورود در عرصه سیاست گرفت؟ شما یک سپاهی هستید یا یک دولتی؟

  بعد از صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم و دستور تشکیل دولت جوان انقلابی با درخواست برخی بزرگان و همچنین فشار جوانان پرشور، از مسئولیت خود در قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) استعفا کردم که پس از سه ماه در پایان سال ۱۳۹۹ فرمانده محترم سپاه با استعفای اینجانب موافقت کرد و وارد کارزار انتخاباتی شدم. از آن به بعد با حضور در دولت از مجموعه سپاه منفک شدم و تا کنون در مجموعه سپاه مسئولیتی نپذیرفتم تا شبهه ورود نیرو‌های نظامی در عرصه سیاسی ایجاد نشود و هم اکنون نیز هیچ مسئولیتی در سپاه ندارم.

  دسته‌بندی سیاسی شما میان جریانات موجود چگونه ارزیابی می‌شود؟ نگاه شما به سیاست در قالب اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی؟ طرفدار بخش دولتی یا بخش خصوصی؟ و موافق تعامل با غرب یا مخالف تعامل با غرب دسته‌بندی می‌شود؟

  به نظر من جناح‌های سیاسی که عموما به صورت دوقطبی کاذب در جامعه مطرح هستند از کار آمدی لازم برای حل مسائل کشور برخوردار نیستند و تنها نگاه نجات بخش، نگاه فراجناحی و با به کارگیری ظرفیت همه افراد توانمند و سالم از هر جناح و گروهی که باشند، برای اعتلای ایران عزیز لازمه امروز کشور است. شایسته سالاری و مردمی سازی اقتصاد از اصولی است که باعث تسریع در توسعه و ساخت کشور می‌شود.

  انتهای پیام

  برچسب ها:

  امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۴:۲۶:۴۴
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • زمین های واگذاری بلاتکلیف درحوزه گردشگری پس گرفته می شوند
 • مکرون: به درخواست اردن موشک‌ها و پهپاد‌های ایرانی را رهگیری کردیم؛ اسرائیل از تنش پرهیز کند
 • واشنگتن تحریم‌ها علیه ایران را گسترش می‌دهد؛ مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تحریم‌های خرید نفت خام ایران از سوی موسسات چینی را به رای می‌گذارد
 • قیمت خودرو در بازار آزاد دوشنبه ۲۷ فروردین ماه+جدول قیمت ها
 • عباس عبدی: قانون فرزندآوری با آن همه بودجه و اعتبار و اصرار شکست خورد/ نرخ فرزندآوری سال ١۴٠٢، نصف سال ١٣٩۵ / فکر می‌کنند با پرداخت قدری پول و اعتبار، مردم برای ازدواج و فرزندآوری صف می‌کشند؟
 • فایننشال تایمز: مقامات اتحادیه اروپا در حال مذاکره برای اعمال تحریم‌های اقتصادی جدید علیه ایران هستند
 • ادعای وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز: اسرائیل به ایران حمله می کند
 • بیانیه ضد ایرانی سران گروه هفت
 • مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد مردم نگران تامین بنزین نباشند
 • تکذیب پیامک جعلی منتسب به پدافند غیرعامل
 • اردن حریم هوایی خود را بست
 • خبرنگار اکسیوس به نقل از چند مقام امریکایی و اسرائیلی: حمله ایران به اسرائیل با ده‌ها پهپاد آغاز شد
 • مشاور عالی فرمانده کل سپاه: افشای محل و زمان جلسه شهید زاهدی در کنسولگری به دلیل ضعف اطلاعاتی؟ در سوریه و لبنان جاسوس بسیار است / دشمن در تمام کشورهای منطقه شبکه جاسوسی و خبرچین دارد / کافی است یک نفر نفوذی وجود داشته باشد که اطلاعات را به همراه کد به دشمن ارائه دهد / قدرت جمهوری اسلامی یک قدرت الهی است که ملائکه پشت آن هستند
 • بانک مرکزی: کارت‌های بانکی حذف می‌شود
 • سکونتگاه های کهگیلویه وبویراحمد تاریخ را بازگو می کند
 • درخواست آلمان از شهروندان خود برای ترک ایران
 • وزارت نفت: کارت سوخت جایگاه‌داران فعلا جمع‌آوری نمی‌شود/ سهمیه‌ بنزین مانند قبل است
 • ای. بی. سی نیوز: ایران موشک های کروز را برای حمله به اسرائیل آماده کرده است
 • ادعای دیلی تایمز: اسرائیل از بمب الکترومغناطیس علیه ایران استفاده می کند
 • آتش‌سوزی در پارک ارم تکذیب شد