طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر: شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ , ۱۲:۲۹:۰۰ | کد خبر : 8729 |
 •   

  امید گچساران؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: انتخاب ایران به ریاست مجمع اجتماعی حقوق بشر موفقیت بسیار بزرگی برای ایران است و نشان می‌دهد که افتراهای ضد حقوق بشری برای ایران صحت نداشته است. آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به ثبت […]

  امید گچساران؛

  امید گچساران؛

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: انتخاب ایران به ریاست مجمع اجتماعی حقوق بشر موفقیت بسیار بزرگی برای ایران است و نشان می‌دهد که افتراهای ضد حقوق بشری برای ایران صحت نداشته است.

  آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به ثبت نام‌ شهروندان برای دریافت خودرو با تاکید بر اینکه ماشین بی‌کیفیت را جز انسان مضطر خریداری نمی‌کند، به هموطنان توصیه کرد اگر برای پیشرفت کشور غیرت و تعصب دارند که حتماً دارند و اگر اضطرار ندارند ثبت نام نکنند.

  هرکس مضطر نیست برای خودرو ثبت نام نکند

  وی اضافه کرد: این هم به نفع مصرف کننده است و هم به نفع سازنده که غرور مقدس و ملی ملت را با کالای بی‌کیفیت زیر پا نگذارد و جایگاه بین‌المللی کشور را در عرصه صنعت خراب نکند.

  نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: ورود ملت بزرگ ما به این عرصه و عدم خرید، قطعاً منشا تحول و برای عده‌ای کابوس است هرکس ایران را دوست دارد و مضطر نیست، نخرد.

  آیت الله عاملی با تبیین روند کاهشی قدرت آمریکا در سطح جهانی گفت: روزگاری آمریکا هرچه اراده می‌کرد، هیچ کس و هیچ دولتی نمی‌توانست در برابر آن بایستد اما این کشور الان به روزگاری افتاده که هر روز هم پیمانانش به او دهن کجی می‌کنند.

  وی ادامه داد: آمریکا ترکیه را از همکاری با روسیه نهی کرد اما ترکیه به آن اعتنا نکرد. عربستان را از توافق با ایران نهی کرد اما عربستان اعتنا نکرد، عادی‌سازی کشورهای عربی با سوریه را نهی کرد اما کسی اعتنا نکرد، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را منع کرد اما اعضا اتحادیه با اجماع و اتفاق آرا بازگشت سوریه را تصویب کردند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نشست آتی سران کشورهای عربی در عربستان گفت: آمریکا عربستان را از دعوت بشار اسد نهی کرد اما دو روز پیش پادشاه عربستان با نامه رسمی از بشار اسد برای حضور در عربستان دعوت کرد بعد از تحریم نفت روسیه، آمریکا به عربستان دستور داد تولید نفت را بالا ببرد ولی عربستان تولید را پایین آورد.

  آیت الله عاملی افزود: علاوه بر این عربستان دو روز پیش علیرغم میل و اراده آمریکا، اعلام کرد که عده ای از اعضای حماس که در عربستان زندانی هستند، را آزاد می کند.

  توقیف کشتی آمریکایی در تنگه هرمز ثابت کرد دوره تهدید و بزن دررو گذشته است

  نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: اخیراً در آمریکا به بایدن ایراد گرفتند که تحریم ایران شکسته شده و صادرات نفت ۳۵ درصد اضافه شده و ایران به دومین کشور تولید کننده نفت تبدیل شده است آمریکا از سر استیصال نفتکش ایران را توقیف کرد به خیال اینکه باز یکه تاز میدان است، اما ایران با توقیف کشتی آمریکایی در تنگه هرمز ثابت کرد که زمان تهدید و زمان بزن در رو گذشته است.” ضرب المثل زیبای عربی می گوید “خداوند مهلت می‌دهد ولی رها نمی‌کند”.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتصاب اخیر ایران به عنوان رئیس مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر گفت: رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل این هفته در نامه‌ای به اعضای این شورا اعلام کرد که ایران به ریاست مجمع اجتماعی حقوق بشر انتخاب شده است این انتصاب موفقیت بسیار بزرگی برای ایران است چون نشان می‌دهد که افتراهای ضد حقوق بشری برای ایران صحت نداشته است.

  خطیب نماز جمعه اردبیل افزود: در این خصوص بعضی از وابستگان به صهیونیسم بین‌الملل و منافقین سر و صدا راه انداختند و به این انتصاب اعتراض کردند از این‌ها باید پرسید وقتی شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه ایران بیانیه می‌داد این شورا را تا عرش بالا می‌بردید و حالا که طبق منافع و مذاق شما عمل نکرده چرا این اقدامش محکوم می‌شود؟

  وی اضافه کرد: از جمله مخالفین، مدیر دیده‌بان سازمان ملل است که می‌گوید این کار اشتباه است او دست روی حقوق بشر گذاشته و ادعا دارد تمام کشورهای مخالف آمریکا ناقض حقوق بشر و آمریکا و هم‌پیمانان او عامل به حقوق بشر هستند! ما حرف او را می‌پذیریم به شرط اینکه در واژه حقوق بشر همه انسان‌ها به چشم بشر دیده شود.

  امام جمعه اردبیل ادامه داد: در حالی که جوزف بورل رئیس اتحادیه اروپا می‌گوید اروپا یک باغ باصفا و اطراف آن همه جنگل و پر از حیوانات وحشی هستند و ما باید برای شر این حیوانات درنده چاره‌ای بیندیشیم! دیده بان مزبور او دست روی آزادی بیان می گذارد و ما آن را هم می‌پذیریم به شرط اینکه حرمتی که شما به “منحرفینن جنسی “و به هولوکاست دارید همان حرمت را به پیامبر ما و قرآن ما داشته باشید.

  وی گفت: وقتی وزیر خارجه اسبق آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را به فاضلاب توالت تشبیه می‌کند بعد از این اهانت مشمئز کننده آنها دیگر حق صحبت از حقوق بشر را ندارند و عجیب این است که همان آمریکا که شورای حقوق بشر را فاضلاب می‌دانست الان با همان شورا علیه روسیه، ایران و چین کار می‌کند ما از آن‌ها سوال می کنیم کسانی که در فلسطین کشته می‌شوند بشر هستند یا غیر بشر؟!

  هیچ دولتی به اندازه اسرائیل دست به ترور نزده است

  آیت الله عاملی یادآورشد: اسرائیل در عرض سه روز اخیر ۳۱ نفر را در غزه کشت و در سه ماه اول سال جدید میلادی ۱۳۱ انسان بی گناه را کشته است چرا آنجا حس حقوق بشری شما تحریک نمی شود ۶ نفر از این ۳۱ نفر اخیر طفل معصوم بودند با این تبعیض آبرویی برای حامیان اسرائیل نمانده است اما حیف از سمت دیده بان سازمان ملل که این مرد مدیر آن است او قطعاً دیده‌بان منافع نامشروع اسرائیل و صهیونیسم بین‌الملل است.

  وی در ادامه در خصوص جنایات اخیر رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل در طول عمر نامشروع خود حدود ۳ هزار نفر را در داخل و خارج از اسرائیل ترور کرده است در تاریخ زندگی بشر هیچ دولتی به این حد دست به ترور نزده است و اسرائیل از این جهت سیاه ترین پرونده را دارد.

  نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: شیوه عمل آنها در اوائل، ترور با تیر و تفنگ و با بمب گذاری بود اما این هفته این رژیم برای اولین بار بعد از شناسایی محل نیروهای جهاد اسلامی با هواپیماهای جنگی به آن نقطه حمله کرد که در این حملات حدود ۳۰ نفر به شهادت رسیدند.

  امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: اسرائیل فکر همه چیز را کرده بود اما نمی‌دانست که جهاد اسلامی به چه قابلیت‌های موشکی دست پیدا کرده است. جهاد اسلامی برای اولین بار نشان داد که می‌تواند هر نقطه اسرائیل را بزند و برای اولین بار پهباد را به عمق اسرائیل فرستاد و فرودگاه بن گوریون تعطیل شد اسرائیل قبلاً سکوهای موشک را شناسایی و آنجا را بمباران می‌کرد اما این بار متوجه شد که از صدها سکو موشک شلیک می‌شود.

  هیمنه سیاسی و نظامی اسرائیل کاملا ضربه دید

  عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: وضع داخلی اسرائیل قبل از این غائله خیلی وخیم بود، با این حال با حمله به غزه و شروع انتقام جهاد اسلامی اسرائیل در یک چاه عمیق فرو رفت.

  امام جمعه اردبیل گفت: اسرائیلی‌ها چهار روز است که در پناهگاه‌ها زندگی می‌کنند و هر روز که به صورت اضطراری سپری می‌شود بر تعداد مهاجرین از اسرائیل اضافه می‌شود و این برای اسرائیل بسیار وحشتناک است. تعداد بالای واسطه ها و درخواست از فلسطینی‌ها برای توقف حملات نشان می‌دهد که اسرائیل در غائله اخیر در عرصه نظامی، سیاسی و بین المللی همه چیز را باخته است.

  آیت الله عاملی با تاکید بر آثار مهم عکس‌العمل جهاد اسلامی اظهار داشت: با حمله جهاد اسلامی هیمنه سیاسی، هیمنه نظامی(گنبد آهنین) و جایگاه بین‌المللی اسرائیل کاملاً ضربه دید آبروی قبه حدیدیه تماماً رفت اسرائیل امروز دیگر نه امنیت دارد نه آرامش و نه رفاه اقتصادی.

  وی در خاتمه یادآور شد: اسرائیل آمده بود در بیخ گوش ما برای ما چاه بکند ولی خودش در چاه بسیار عمیق افتاد و حالا دست و پا می‌زند تا از آن خارج شود.

  انتهای پیام/ایرنا

  This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

  برچسب ها:

  امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲, ۰۶:۵۲:۲۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تعلیق محسن برهانی از عضویت در هیأت علمی دانشگاه تهران؛ برهانی در ترم جدید تدریس نخواهد داشت
 • تامین زیرساخت ها برای اتصال شعب اخذ رای کهگیلویه و بویراحمد به فیبرنوری
 • ملاقات مردمی معاون توسعه مدیریت استانداری برگزار شد
 • گام های استوار صنعت نفت گچساران برای حمایت از توان متخصصان داخلی
 • نظارت بر توزیع آرد و کیفیت نان در کهگیلویه و بویراحمد جدی است
 • ملاقات عمومی معاون عمرانی استانداری برگزار شد
 • جزییات قتل ناموسی در سردشت کردستان/ پدر دختر ۱۶ ساله: دخترم به حرف هایم گوش نداد، خفه اش کردم
 • آخرین وضعیت رسیدگی به طرح ساماندهی تجمعات در کمیسیون امور داخلی/ بعید است تصویب این طرح به عمر مجلس یازدهم برسد
 • خطر امنیتی افزایش تعداد افغان ها در ایران بعد از تسلط طالبان و داعش در افغانستان
 • پرداخت وام به سربازها/ جزئیات
 • برخورد با مامور پلیس راهوری که باتوم پرتاب کرد
 • ۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان استخدام می شوند
 • “بلاد شاپور” جهانی شد و این آغاز راه است
 • زمین لرزه شهرهای دوگنبدان، باشت و چرام خسارت جانی نداشت
 • همه دستگاه های اجرایی برای بازگشایی مدارس پای کار باشند 
 • تن ماهی گران شد/ نایب رییس سندیکای صنایع کنسرو ایران: با کمبود ماهی روبرو شده ایم
 • تجلیل از چهار هزار پیشکسوت دفاع مقدس در کهگیلویه وبویراحمد
 • ملاقات مردمی معاون سیاسی استانداری کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد
 • سویه پیرولا وارد کشور نشده است
 • ۸ نشانه مهم بیماری کلیه که باید جدی بگیرید