طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ , ۰۰:۰۷:۱۸ | کد خبر : 10158 |
 •   

  فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به اینکه اگر آمریکا و انگلیس برای حمایت از اسرائیل ناوهایشان را به سواحل مدیترانه بفرستند، واکنش ایران چیست، به دیده‌بان ایران گفت: اگر اسرائیل به همین عملیات وحشیانه خود ادامه دهد، دنیا را شاهد می‌گیریم که جبهه جدیدی فراتر از جبهه سال ۱۹۷۳ که باعث

  امید گچساران؛

  فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به اینکه اگر آمریکا و انگلیس برای حمایت از اسرائیل ناوهایشان را به سواحل مدیترانه بفرستند، واکنش ایران چیست، به دیده‌بان ایران گفت: اگر اسرائیل به همین عملیات وحشیانه خود ادامه دهد، دنیا را شاهد می‌گیریم که جبهه جدیدی فراتر از جبهه سال ۱۹۷۳ که باعث شکست اسرائیل با محوریت مصر شد، بسیار گسترده‌تر شکل می‌گیرد. ایران در این جبهه جدید جزو تاثیرگذارترین کشور در این جبهه خواهد بود.

  شرایط جنگ حماس و اسرائیل روزبه روز پیچیده تر می شود، مقامات دولت جمهوری اسلامی ایران هم از گسترده تر شدن جبهه های جنگ علیه اسرائیل در صورت بروز حمله زمینی به غزه خبر می دهند.

  امیر عبداللهیان روز شنبه ۲۲ مهرماه در یک نشست خبری در بیروت، پایتخت لبنان گفت که “گروه‌های مقاومت در وضعیت عالی قرار دارند” و این گروه‌ها علیه اسرائیل “از آمادگی لازم برای همه سناریوها”برخوردار هستند.

  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره وضعیت گروه‌های تحت حمایت ایران، با لحنی تهدیدآمیز گفت که “دست همه روی ماشه شلیک است” امیرعبداللهیان خواستار توقف حملات اسرائیل به غزه شد و درباره احتمال گشوده شدن جبهه‌های جدید نبردهای نظامی، تنها به این جمله بسنده کرد که “هر امکانی به اتفاقات در میدان بستگی دارد.” همچنین امیر عبدالهیان با اشاره به دیدارش با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که هر اقدام این گروه شبه‌نظامی علیه اسرائیل همچون یک “زلزله” خواهد بود.

  یک روز پس از آن هم امیرعبداللهیان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با تاکید بر مواضع روزهای گذشته خود تاکید کرد: «اگر امروز از غزه دفاع نکنیم فردا باید در شهرهای خودمان با بمب‌های فسفری مقابله کنیم».

   اگر اسرائیل به عملیات وحشیانه خود در غزه ادامه دهد، قطعا جبهه جدیدی باز خواهد شد

  فدا حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به اینکه باوجود تدوام حملات اسرائیل، واکنش ایران چه خواهد بود به دیده‌بان ایران گفت: «نه تنها مقامات اسرائیل از حمله حماس متحیر شدند بلکه خود آمریکایی‌ها هم غافلگیر شدند. آن‌ها هیچ گاه فکر نمی‌کردند که اسرائیل به این صورت شکننده باشد اما با یک جریانی مانند حماس اینگونه دچار چالش جدی در معادلات سیاسی و امنیتی خود شدند.»

  وی ادامه داد: «طبیعی است که فلسطین و مردم فلسطین همیشه یک جایگاه ویژه‌ای در میان مسلمانان دنیا داشته و دارند. حرکتی هم که حماس انجام داد در واقع پاسخی به زیاده‌خواهی‌های اسرائیلی‌ها بود که نسبت مردم هیچ رحمی نداشتند. این حرکت باعث شد در دنیا و به خصوص در جهان اسلام، یک موج نفرتی نسبت به اسرائیل در جامعه اسلامی به وجود بیاید. این بدین معناست که اگر اسرائیلی‌ها این حرکات را، به خصوص بمباران کورکورانه‌ای که به مناطق غزه انجام می‌دهند، ادامه داشته پاسخش از ناحیه کشورهای اسلامی داده می‌شود. من نطقی در مورد همین موضوع داشتم و شاید برای اولین بار این مسئله را مطرح کردم اما خطابم به دنیا بود که بدانند اگر اسرائیل به عملیات وحشیانه خود در غزه ادامه دهد، قطعا جبهه جدیدی باز خواهد شد.»

  در جبهه جدید، ایران جزو تاثیرگذارترین کشورهاست

  این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به اینکه اگر آمریکا و انگلیس برای حمایت از اسرائیل ناوهایشان را به سواحل مدیترانه بفرستند، واکنش ایران چیست، گفت: «اگر اسرائیل به همین عملیات وحشیانه خود ادامه دهد، دنیا را شاهد می‌گیریم که جبهه جدیدی فراتر از جبهه سال ۱۹۷۳ که باعث شکست اسرائیل با محوریت مصر شد، بسیار گسترده‌تر شکل می‌گیرد. ایران در این جبهه جدید جزو تاثیرگذارترین کشور در این جبهه خواهد بود

  مالکی درباره اعلام آمادگی برخی از نیروها در ایران برای اعزام به این جنگ، عنوان کرد: «علاوه بر جوانان ایرانی بسیاری از جوانان کشورهای اسلامی هم همین انتظار را دارند. حتی در کشورهای اروپایی پرچم مظلومیت حماس و فلسطین برافراشته شده است. در مصر هم شاهد بودیم که مردمش با گردشگران اسرائیلی چه رفتاری انجام دادند. در واقع در کشورهای اسلامی یک طرفداری عمومی در رابطه با فلسطین به وجود آمده است

  درصورت تدوام اشتباهات اسرائیل، جبهه دومی شکل می‌گیرد که ممکن است تغییرات سرزمینی هم داشته باشد

  این نماینده مجلس در ادامه در خصوص حضور ایران در صورت ادامه جنگ اسرائیل و حماس به دیده بان ایران گفت: «همانگونه که اوکراین با طناب آمریکا خود را گرفتار و بعد آمریکا پشتش را خالی کرد، همین حرکت را قطعا در خصوص اسرائیل انجام می‌دهد. اگر آمریکا بازهم آتش بیار معرکه شود، یقین داشته باشد که قضیه فرق می‌کند؛ علاوه بر کشورهای اسلامی در منطقه، ایران، ترکیه، عربستان، لبنان و مصر قطعا پاسخ جدی خواهند داد. همچنین کشورهای منطقه مانند روسیه و چین هم در کنار کشورهای بزرگ منطقه قرار می‌گیرند و معادلات دنیا را برهم می‌زنند.»

  مالکی ادامه داد: «به نظر من آمریکا یک های و هوی انجام می‌دهد و کنار می‌کشد چراکه در این طرف جریان مصممی وجود دارد اما آمریکایی‌ها اراده‌ای در خصوص اسرائیل  ندارند. کمااینکه بایدن امروز اعلام کرد اسرائیل حق ندارد غزه را بگیرد. درحالی که اصلا نمی‌تواند بگیرد چراکه علاوه بر عربستان و مصر، قطر هم تهدید کردند که اگر شما بخواهید به بمباران غزه ادامه دهید ما گاز خودمان را به روی شما قطع می‌کنیم. درواقع یک جنگ پیچیده‌ و فرسایشی پیش‌روی خودمان داریم. سازمان ملل و مجامع بین المللی باید بدانند که باعث پیچیدگی این جریان خود اسرائیل و دولت نتانیاهو است. نتانیاهو در لبه پرتگاه قرار دارد و آن‌ها دولتی ندارند بنابراین دست به بمباران هوایی می‌زند چون از درون پوسیده است. اگر این اشتباه را ادامه دهند، جبهه دومی تشکیل می‌شود که ممکن است تغییر سرزمینی انجام شود.»

  انتهای پیام

  برچسب ها:

  امروز چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲, ۱۹:۱۲:۳۵
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • گزارش تحقیقی دیده بان ایران از خانه های امن زنان و اجبار برای به دنیا آوردن کودکان ناشی از تجاوز ؛ مادران نفرین شده/ گفت و گو درباره زنانی که مجبور به دنیا آوردن کودکان ناشی از “تجاوز” شدند/ شیماقوشه حقوقدان: قانون به زنانی که مورد تجاوز واقع شده اند، نپرداخته/ یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده
 • سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت تا آخر آذر پرداخت می‌شود
 • آیین تجلیل از خانواده سه شهید و رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس در اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
 • محمود صادقی نماینده سابق مجلس: نمایندگان مجلس، قانون نویسی نمی‌دانند/ هدف از مصوبه عفاف وحجاب مداخله در حریم خصوصی افراد است
 • خباز، استاندار سابق سمنان: وزارت کشور پاسخگو نیست چون در اختیار نظامیان است/ بدنه وزارت کشور، استانداران و فرمانداران را نظامیان تشکیل می دهند/ نمایندگان مجلس به مردم پاسخگو نیستند چون از طریق اربابان قدرت، گزینش شده اند
 • ۳۲ گیگ اینترنت رایگان در شاد «کلاهبرداری» است؛ کلیک نکنید
 • تکذیب توقف واردات خودرو‌های کارکرده به کشور
 • برکات جدید سد چمشیر/ رودخانه زهره دیگر طغیان نمی کند
 • استاندار کهگیلویه وبویراحمد از حوزه درمان تقدیر کرد
 • دستاوردهای پژوهشی اولویت های استان و جنبه کاربردی داشته باشند
 • برنامه ملاقات عمومی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
 • پایداری هوا برای ۱۰ روز آینده در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود
 • طرح جامع توسعه شهرستان بهمئی تدوین شود
 • از کجا بفهمیم سیب‌زمینی سمی است؟
 • کنگره شهدای غریب اسارت در استان برگزار می شود
 • همه مدیران در برگزاری انتخابات نقش موثری داشته باشند
 • سرپرست دفترفنی استانداری کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد
 • دمای هوای پنج شهر گرمسیری کهگیلویه وبویراحمد پنج درجه سردتر شد
 • وضعیت یارانه‌‌ها در سال آینده مشخص شد
 • نفت وگاز گچساران با چهار گل پارس جنوبی جم را شکست داد